United nënshtrohet para Liverpoolit

Manchester United ka pësuar një tronditje të rëndë në Premier Ligë pasi është mposhtur me rezultat 7-0 nga rivali i hidhur Liverpoolit në derbin që u zhvillua në “Anfieeld Road”.
“Djatë e kuq” nuk ishin aspak në atë që treguan në ndeshjet e fundit sa i përket formës së tyre dhe dolën të turpëruar nga stadiumi.
Cody Gapko, Mohamed Salah dhe Darëin Nunez shënuan nga dy gola, ndërsa Roberto Firmino vulosi fitoren e thellë prej 7-0 dhe tre pikë të mëdha për skuadrën e gjermanit Jurgen Klopp duke e bërë kështu luftën për top katërshe jashtëzakonisht të fortë.
Pas 25 ndeshjeve të zhvilluara, Manchester United ka 49 pikë në vendin e tretë, kurse me këtë fitore Liverpooli ngjitet në pozitën e pestë me 42 pikë.

Back to top button