Ushqime që duhet të hani sipas grupit të gjakut

Thelbi i ushqimit i cili e respekton grupin e gjakut është në atë se hahen vetëm ushqimet që janë të ‘shkruara’ në kodin tonë gjenetik, i cili në aspektin e evolucionit, është paraqitur në të njëjtën kohë kur është formuar edhe grupi ynë i gjakut.

Ja se si do të duhej të dukej të ushqyerit sipas profilit biologjik.

Ushqimi për grupin e parë 0

Grupi i gjakut 1 (0) (50% e popullsisë së botës) konsiderohet më i lashtë. Ajo, sipas teorisë, është themeluese e grupeve të tjera të gjakut. Njerëzit me grupin e parë të gjakut (gjuetarët dhe grumbulluesit e parë) karakterizohen nga një sistem i fortë imunitar, ata janë energjikë dhe aktivë.

Stomaku i tyre, duke pasur një nivel të lartë aciditeti, e tret mirë mishin, i cili rekomandohet të hahet çdo ditë në pjesë të vogla. Mundësisht mish pa dhjamë të errët mish qengji ose viçi (por jo mish derri), si dhe shpendë dhe të brendshme (zemër, mëlçi). Ata përfitojnë nga peshku i detit dhe ushqimet e detit (por jo havjar).

Gjenetikisht, këta persona janë të prirur ndaj tiroides, kur gjëndra tiroide prodhon hormone të pamjaftueshme, si pasojë e të cilave procesi metabolik ngadalësohet dhe personi shton peshë. Gjëndra tiroide, e cila aktivizon metabolizmin, është më shumë se tregohet ushqim deti i pasur me jod.

Personat me grupin e parë të gjakut kanë nevojë edhe për perime, veçanërisht nëse janë me gjethe jeshile, shumica e bishtajoreve janë të dobishme, me përjashtim të patateve, lakrës, patëllxhanit, ullinjve të zinj dhe kërpudhave.

Tregohen frutat, kumbullat dhe fiqtë janë veçanërisht të dobishëm (përveç portokalleve, mandarinave, pjeprit, manaferrave, luleshtrydheve dhe luleshtrydheve).

Nga vezët, drithërat, mielli dhe produktet e qumështit, është më mirë që pronarët e grupit të parë të gjakut të refuzojnë.

Pini – ujë mineral, ndoshta pranverë të pastër, gjithashtu çaj jeshil, birrë dhe verë.

Njerëzit me gjak të tipit 1 kanë një predispozicion ndaj proceseve inflamatore (si artriti) dhe ulcerave të stomakut. Aspektet pozitive përfshijnë faktin se gjaku i tyre është më i lëngshëm, që do të thotë se gjasat për mpiksjen e gjakut janë shumë më pak.

Këta njerëz kanë nevojë për ushtrime intensive aerobike (ideale për lehtësimin e stresit) dhe sporte që kërkojnë shkathtësi dhe forcë.

Grupi i gjakut 2 (A) (përfaqëson 40% të popullsisë së botës). Pronarët e saj (në kohërat e lashta, fermerët) janë vegjetarianë me një sistem imunitar jo të qëndrueshëm dhe sekretim të dobët të lëngut gastrik. Ushqimet më të shëndetshme janë perimet dhe frutat, të cilat duhet të hahen të gjalla ose të gatuara në mënyrë të butë. Këto ushqime do t’ju ndihmojnë gjithashtu të mbani peshën e dëshiruar të trupit.

Përfaqësuesve të grupit të dytë të gjakut nga ushqimi u tregohen peshk dhe ushqim deti (por jo havjar), dhe është e dëshirueshme që të përjashtohet fare mishi, ndonjëherë mund të përballoni gjelin e detit dhe pulën. Kjo është për shkak të nivelit të ulët të acidit të stomakut, i cili mezi tret mishin dhe kthehet në yndyrë. Produktet e qumështit gjithashtu nuk tregohen. Dhe është e dëshirueshme që të merren proteinat e nevojshme për trupin nga arrat dhe bishtajoret (por jo nga fasulet, kjo ndikon negativisht në peshë). Produktet e bëra nga mielli i grurit gjithashtu përjashtohen më së miri nga dieta.

Pijet më të dobishme për njerëzit me grupin e gjakut 2 mund të konsiderohen çaji jeshil dhe uji i pastër, si dhe kafeja dhe vera (mundësisht e kuqe). Kafeja dhe vera e kuqe stimulojnë sekretimin e lëngut gastrik.

Këta njerëz duhet të merren me edukim fizik, duke zgjedhur ushtrime të lehta fizike – not, ecje, gjimnastikë, çiklizëm, joga (meditimi do të jetë mënyra më e mirë për të lehtësuar stresin).

Problemi i njerëzve të grupit të dytë të gjakut mund të jetë gjaku i trashë që mund të mpikset në vena dhe arterie. Njerëzit me gjak të tipit 2 mund të vuajnë nga sëmundjet kardiovaskulare, kanceri dhe diabeti.

Çfarë hanë njerëzit me grupin 3 të gjakut?

Grupi i gjakut 3 (B) (8% e popullsisë së botës). Këta njerëz (ish nomadë) kanë një sistem të fortë imunitar dhe, si rezultat, një rezistencë të lartë të trupit ndaj stresit dhe ftohjes. Dhe falë një sistemi të fortë tretës, zgjedhja e ushqimit për ta është më e larmishme.

Vetëm ky grup është i dobishëm: peshku, mishi (qengji, viçi, lepuri, por jo shpendët), produktet e qumështit, si dhe mëlçia, vezët, një shumëllojshmëri perimesh (por jo domate, kungull, rrepkë, rrepkë, ullinj), të gjitha frutat.

Ushqimi i duhur për grupin 4

Grupi i gjakut 4 (AB) (2% e popullsisë së tokës) ky grup është më i riu. Është shfaqur 1000-1200 vjet më parë, duke kombinuar tiparet e grupeve A dhe B. Njerëzit e këtij grupi kanë një sistem të fortë imunitar, trupi i tyre ka antitrupa që i mbrojnë nga sëmundjet e shkaktuara nga bakteret. Pika e dobët e këtyre personave mund të konsiderohet aparati tretës, i cili ka ndjeshmëri të shtuar, prandaj nevoja për një dietë të larmishme të ekuilibruar për personat e grupit të 4-të të gjakut. Ushqimi i tyre duhet të jetë i pasur me produkte bimore, si tek njerëzit e grupit A, por ju mund të përballoni edhe disa lloje mishi që u tregohen njerëzve të grupit B.

Ushqimet më të përshtatshme për ta janë ushqimet e detit dhe peshku, si dhe duhen konsumuar fruta e perime, bishtajore dhe produkte qumështi të thartë. Mishi i lepurit, gjelit të detit dhe qengji janë të dobishëm në moderim.

Është më mirë të pini ujë të pastër pranvere ose mineral, si dhe çaj jeshil. Jo shpesh – birrë dhe verë (mundësisht e kuqe).

Ushqime jo të shëndetshme për njerëzit e grupit të 4-të të gjakut – hikërror, fasule, misër, arra, mish të kuq dhe produkte mielli.

Ushtrimi fizik nuk duhet të jetë i mundimshëm pa nevojë, noti, gjimnastika, çiklizmi dhe ecja janë të dobishme.

Problemi i njerëzve të këtij lloji është ndjeshmëria ndaj situatave stresuese, ndaj joga dhe përdorimi i teknikave të relaksimit (relaksimit) do të jenë shumë të dobishme.

Pasi teoria e D’Adamo u botua, ajo fitoi shpejt mbështetës dhe ndjekës të cilët, duke u mbështetur në të, arritën rezultate të mira.

Në fund të shekullit të 20-të, shkencëtarët identifikuan 4 lloje gjaku. Ata janë ende duke u studiuar. Pak më vonë, ata zhvilluan një dietë që varet nga grupi i gjakut. Tabelat me produktet e rekomanduara kanë të interesuar dashamirës të dietave. Përfundimi është se efekti i ushqimit në organizëm varet nga grupi i gjakut, nga predispozicioni gjenetik i trupit.

Karakteristikat dalluese të të ushqyerit me gjak

Naturopati amerikan Peter D “Adamo ishte i pari që zhvilloi një dietë të bazuar në grupin e gjakut. Një tabelë me ushqimet e rekomanduara për konsum ju lejon të normalizoni metabolizmin dhe të përballeni me problemin e njerëzimit modern – obezitetin.

Teoria bazohet në pohimin se grupi i gjakut përcakton ngjashmëritë dhe ndryshimet midis njerëzve. Nga kjo varet predispozita ndaj sëmundjeve. Lëndët ushqyese kanë efekte të ndryshme tek njerëzit me lloje të ndryshme gjaku. Lecitinat në gjak mund të mos pranojnë disa ushqime, gjë që do të ndikojë në punën e të gjithë organizmit. Prandaj, është e nevojshme të zgjidhni me kujdes ushqimin sipas grupit të gjakut. Tabela e ushqimeve të lejuara për konsum duhet të studiohet nga mbështetësit e kësaj diete. Sipas teorisë, ka produkte që përfitojnë, dëmtojnë trupin ose janë neutrale.

Artikuj të ngjashëm

Back to top button