Disa njerëz mendojnë se nuk e kanë problem punën e gjumit pavarësisht se kur ishte vakti i tyre i fundit.

Sidoqoftë, ka edhe ushqime të zakonshme, që në të vërtetë mund t’ju ndihmojnë të flini më shpejt.

Jo vetëm kaq, por ato mund të trajtojnë pagjumësinë dhe t’ju ndihmojnë të keni një gjumë të qetë pa u zgjuar në mes të natës./21Media 

Bajamet dhe arrat

Çaj bimor

Kivi

Qershi të freskëta dhe lëng vishnje

Orizi i bardhë

Bollgur