Përballja për titullin e peshave të rënda mes Tyson Fury dhe Anthony Joshua do të zhvillohet në Arabinë Suditë më 14 gusht të këtij viti, raporton BBC.

Joshua, 31-vjeçar, mban titujt WBA, WBO dhe IBF, ndërsa Fury, 32-vjeç, është një herë kampion i WBC.

Kampioni i fundit i padiskutueshëm i peshave të rënda ishte Lennox Leëis i Britanisë në vitin 1999 dhe 2000./2!Media