Qëndrimi në shtëpi gjatë pandemisë aktoren turke e bëri për spital

1 min read

Notice: Trying to get property 'post_excerpt' of non-object in /home/rtv21new/public_html/wp-content/themes/newsphere-pro/inc/hooks/hook-single-header.php on line 65

 

Qëndrimi në shtëpi si pasojë e pandemisë për aktoren e njohur turke Nebahat Çehre u bë problem serioz. Ajo së fundmi ka qenë në spital për të marrë trajtim për një problem të këmbëve.

Aktorja shpjegoi se këmbët e saj ishin të enjtura dhe për këtë arsye erdhi në terapi fizike, teksa tha se ishte lodhur duke qëndruar në shtëpi në pandemi.

“Erdha te mjeku, këmbët më janë fryrë, unë jam duke shkuar në terapi fizike. Unë jam në shtëpi si të gjithë të tjerët. Ulur në shtëpi është sigurisht e mërzitshme”, tha ndër tjera aktorja 77 vjeçare.

Kujtojmë se, për publikun kosovarë Nebahate është bërë e njohur nga seriali “Sulltani-Shekulli i madhërishëm”, i cili u dha në RTV 21, aty shfaqet në rolin e Sulltaneshës Ajshe përkatësisht nënës së Sulltan Sylejmanit./21Media