Ushtroi dhunë ndaj gruas, arrestohet burri në Gjakovë

Një burrë është arrestuar të premten në Gjakovë, pasi dyshohet se ka ushtruar dhunë psikike dhe fizike ndaj bashkëshortes së tij.
Në raportin e Policisë së Kosovës bëhet e ditur se gruaja ka refuzuar tretmanin mjekësor.
“Është arrestuar i dyshuari mashkull kosovar nën dyshimin se i njëjti ka ushtruar dhunë fizike e psikike ndaj viktimës femër kosovare, bashkëshortes së tij. Viktima ka refuzuar tretman mjekësor dhe strehim dhe është kthyer në shtëpi”, ka njoftuar Policia.
I dyshuari me urdhër të prokurorit, është dërguar në mbajtje./21Media

Back to top button