Valencia dhe Sevilla ndahen në paqe

1 min read

 

Sevilla nuk ka arritur të rrëmbejë më shumë se një pikë nga ballafaqimi me Valencian në kuadër të xhiros së 21-të të kampionatit spanjoll, La Liga.

Rezultati final i ndeshjes ishte 1-1. Autogoli i Diakhabut në minutën e shtatë të ndeshjes i dha epërsinë Sevilla, por vetëm një minutë para se të mbyllej pjesa e parë, Valencia barazoi shifrat me golin e Guedes.

Ky doli edhe të ishte rezultati final i takimit pasi në pjesën e dytë nuk u shënua asnjë gol.

Valencia renditet në vendin e nëntë me 29 pikë, kurse Sevilla e dyta me 45 pikë.