Krasniqi-Goodman ndau një storie të dhimbshme

Krasniqi-Goodman ndau një storie të dhimbshme

Vasfije Krasniqi-Goodman ka ndarë me lexuesit e saj një ngjarje të dhimbshme, ku thotë se një vajzë e cila ishte vetëm 13 vjeçare kur kishte përjetuar dhunën e kriminelëve serb, sot është dëbuar nga shtëpia më fëmijët e saj.

“Unë shpesh kam mendu se qysh kan me reagu njerzit kur te kuptoin se cfar na ka ndodhur ne fmive-vajzave dhe të tjerëve nga kriminelët, dhe kam mendu që të pakten kan me fillu me i përkrahur edhe pse vonë pas 20 vitesh, por eshe sot edhe gjithë kemi nevoi për. Sot kur diten fillova me rutinen e njejt, duke menduar rreth gjerave të përditshme, me thërret njera nga të mbijetuarat e cila ishte vetëm 13 vjeqare gjat luftes, por ajo sot me jap lajmin e trishtueshëm se e kan përzënë nga shtëpia, duke e lanun në rrugë me fëmijë, dhe ky rast më tronditi shumë, dhe unë ndjehem e pafuqishme që të bëjë dicka për atë familje! sikur ajo të kishte vllazni sikur te mit dhe të tjerët kurr nuk kishte me i ndodhun kjo.”, shkroi ajo në Facebook.

Krasniqi-Goodman është e para grua e mbijetuar nga dhuna seksuale gjatë luftës së vitit 1999, e cila foli publikisht për përjetimet gjatë luftës. Ajo jeton në Teksas të SHBA-ve, është martuar dhe nënë e dy fëmijëve. Krasniqi-Goodman ishte vetëm 16 vjeçare kur u dhunua nga policët serbë. /21Media