Dje rreth orës 12:40 në fshatin Prilluzhë të Vushtrrisë, është gjetur pa shenja jete një person, i cili sipas Policisë së Kosovës, dyshohet të ketë bërë vetëvrasje.

Vdekjen e ka konstatuar ekipi mjekësor në vendin e ngjarjes, ndërsa është gjetur dhe konfiskuar një armë e shkurtë me karikator, 30-fishekë dhe një gëzhojë.

Nuk raportohet për të arrestuar, ndërsa me vendim të prokurorit trupi i pa jetë është dërguar për obduksion në IML./21Media