Vdes një grua në Pejë, konsumoi domestos

Një grua ka humbur jetën sot në Vitomiricë të Pejës, për shkak të konsumimit të preparateve higjienike një ditë më parë.
Rastin për rtv21.tv e ka konfirmuar zëdhënësi i Policisë së Kosovës për rajonin e Pejës, Driton Rugova.
“Me datën 11.08.2022, Policia është njoftuar nga Spitali se është paraqitur një grua e cila ka konsumuar domostos, dhe sot me datën 12.08.2022 nga ekipi mjekësor jemi informuar se e njëjta si pasojë e konsumimit të këtyre substancave ka ndërruar jetë”, ka thënë Rugova./21Media

Back to top button