Vdiq aktori i “Titanic”

Aktori David Warner, i cili luajti në filma si The Omen dhe Tron, ka vdekur në moshën 80-vjeçare nga kanceri.
Familja e tij tha se ata po ndanin lajmin “me një zemër të thyer”.
Warner ishte gjithashtu i njohur për rolin e ndihmësit të keq të Billy Zane, Spicer Lovejoy, në filmin “Titanic” të James Cameron të vitit 1997.
Kohët e fundit ai u shfaq si Admiral Boom ekscentrik detar në filmin Mary Poppins Returns.
Warner vdiq të dielën në Denville Hall, një shtëpi kujdesi për ata në industrinë e argëtimit./21Media

Back to top button