Vdiq artistja e grupit “Ronettes”

1 min read

Ronnie Spector, këngëtarja e grupit të viteve 1960, “Ronettes”, ka vdekur në moshën 78 vjeçare.

Ylli i popit gjeti famë me hitet si “Be My Baby”, “Baby I Love You” dhe “Walking in the Rain”.

Një deklaratë nga familja e saj tha se ajo ndërroi jetë në moshën 78-vjeçare pas një beteje të shkurtër me kancerin.

“Ronnie e jetoi jetën e saj me një vezullim në sy, një qëndrim të egër, një sens humori të lig dhe një buzëqeshje në fytyrën e saj. Ajo ishte e mbushur me dashuri dhe mirënjohje. Tingulli i saj i gëzueshëm, natyra lozonjare dhe prania magjike do të jetojnë në të gjithë ata që e njohën, e dëgjuan ose e panë”, thuhet në deklaratë.

E lindur në vitin 1943 në Manhatan si Veronica Yvette Bennett, ajo fitoi famë vetëm në moshën 18-vjeçare ndërsa performonte me motrën dhe kushërirën e saj më të madhe./21Media