Vdiq këngëtarja amerikane, Irene Cara

Ka ndërruar jetë në moshën 63 vjeçare këngëtarja amerikane, Irene Cara.

Cara ishte e njohur për titullin e saj në filmin “Fame” të vitit 1980, si dhe bashkë-shkrimin e këndimin e hitit të madh Flashdance, “What a Feeling”, për të cilën fitoi një Oscar dhe një Grammy.

Më vonë, ajo luajti në filma përballë Clint Eastëood dhe Tatum O’Neal.

E lindur në vitin 1959 në Bronx, Neë York, më e vogla në familjes nisi karrierën në TV në gjuhën spanjolle.

Babai i saj ishte portorikan dhe nëna e saj, kubano-amerikane.

Familjarë të saj njoftuan për vdekjen e saj, shkaqet nuk janë bërë të ditura./21Media

Back to top button
close button