Vdiq kompozitori Vinçenc Gjini

1 min read

Pedagogu i shquar dhe kompozitori me gamë të gjerë të krijimtarisë në muzikën klasike, Vinçenc Gjini, ka vdekur në moshën 88-vjeçare.

Gjini vdiq të enjten në Istër të Kroacisë ku jetonte prej vitit 1992.

Varrimi i të ndjerit do të bëhet të shtunën, në orën 13:00, në varrezat në Krasica të Istrës së Kroacisë./21Media