Vdiq në moshën 78 vjeçare komediani i njohur

1 min read

Aktori Gary Waldhorn, i njohur për rolin e këshilltarit David Horton në serialin televiziv The Vicar of Dibley, ka vdekur në moshën 78-vjeçare.

Waldhorn ishte një nga shtyllat kryesore të komedisë së suksesshme, ku luajti rolin e kryetarit të këshillit të famullisë, i cili shpesh mbyllte brirët me famullitarin e Dawn French.

Shfaqjet e tjera të tij televizive përfshinin të preferuarat e viteve 1980 dhe 90 si Brush Strokes, Lovejoy dhe Gallowglass.

Waldhorn gjithashtu gëzoi një karrierë të shkëlqyer në teatër, duke përfshirë kompaninë Royal Shakespeare.

Lajmin për vdekjen e aktorit e bën të ditur familja e tij./21Media