Një aksident ka ndodhur në fshatin Tregan, të Elbasanit në Shqipëri. Një 47 vjeçare humbi jetën pasi u rrëzua nga autobusi, ndërsa policia arrestoi shoferin.

“Shoferi i autobusit kryer manovra të rrezikshme dhe për pasojë është rrëzuar nga autobusi pasagjerja, e ciila vdiq në spital” njoftoi sot policia e Elbasanit

Shoferi i autobusit D.P 49 vjeç është arrestuar në flagrancë nga policia ndërsa pasagjerja e identifikura me inicialet M.K, banuese në fshatin Jagodinë, Elbasan humbi jetën në spital.

Matrialet hetimore i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Elbasan, për veprime të mëtejshme./oranews