Veseli: Kosova do të jetë Zvicra e Ballkanit

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, ka premtuar se në qeverisjen e ardhshme do të dyfishojë përfaqësimin e grave në Qeveri, derisa ka siguruar se me pak përgjegjësi dhe duke larguar burokracinë dhe duke i stimuluar bizneset, por edhe duke i orientuar në prodhim, Kosova do të jetë Zvicra e ballkanit./21Media

 

Back to top button