Veseli kujton masakrën e Srebrenicës

Veseli tha se rajonit i duhet ruajtja dhe forcimi i paqes

Kryeparlamentari Veseli ka kujtuar maskarën e Sebrenicës duke thënë se ishte dhimbja më e madhe pas Luftës së Dytë Botërore.

Sot kujtojmë me dhimbje Srebrenicën, e cila, 22 vjet më parë, përjetoi masakrën më të madhe pas Luftës së Dytë Botërore. Ky gjenocid që tronditi botën mbetet dëshmi se sa e rrezikshme është ideologjia ekstreme nacionaliste”, ka shkruar Veseli në një shkrim në Facebook, shkruan rtv21.tv

Sipas Veselit këtë, populli i Kosovës e di më së miri, sepse siç thotë ai, ishte viktimë e këtij mentaliteti. Veseli tha se rajonit i duhet ruajtja dhe forcimi i paqes./21Media

Back to top button