Veseli: Nuk duhet të lejojmë që Serbia as ëndërr ta shohë Kosovën

PDK fushatë  në Suharekë

Kryetari i PDK-së, Kadri Veseli mbajti tubim zgjedhor me qytetarët e Suharekës të cilëve u premtoi zhvillim ekonomik dhe dyfishim të prodhimit vendor. Kreu i PDK-së tha se me Fillimin e Ri Serbia nuk do ta shohë as në ëndërr kthimin në Kosovë. Veseli u bëri thirrje qytetarëve të Suharekws që t’i votojnë ata që e ndërtojnë shtetin  e jo ata që e djegin./21Media

Back to top button