Në rrugët e Kosovës vetëm gjatë ditës së enjte kanë ndodhur 43 aksidente komunikacioni, 12 me të lënduar dhe 31 të tjera vetëm më dëme materiale, shkruan rtv21.tv.

Polica e Kosovës sa i përket shkeljeve të rregullave në trafik ka shqiptuar gjithsej 1 mijë e 591 tiketa trafiku.

Ndërsa, për vepra të ndryshme penale policia vetëm dje ka arrestuar 11 persona, 8 prej tyre janë dërguar në mbajtje ndërsa, 2 në vuajtje të dënimit./21Media