Visar Peja sfidon veten, këndon rock

Këtë të diele emisioni “Qejfe Qejfe Kjo Dynja” ishte dedikim për kitarën.

Gjatë emisionit këngëtari Visar Peja, i cili e moderon këtë emision ka sfiduar veten duke kënduar muzikë rock.

Në mesin  e të ftuarave ishte Shefqet Hoxha – Sheki, që është shumë i lidhur me kitarën. Ai foli për fillimet e tij si dhe tregoi historikun e kitarës si instrument.

Emisioni “Qejfe Qejfe kjo dynja” i pëlqyer dhe i ndjekur nga të gjithë pas një pauze nga muaji janar ka filluar sezonin e ri javën e kaluar./21Media

Artikuj të ngjashëm

Back to top button
close button