Vjedhje e rëndë në ambulancën e Drenocit

Një vjedhje e rëndë ka ndodhur në fshatin Drenoc të Malishevës, dje rreth orës 19:10.
Policia përmes raportit ditor ka njoftuar se i dyshuari pasi që kishte thyer dritaren e ambulancës dhe kishte vjedh një çantë me pajisje mjekësor, është arrestuar.
“Është arrestuar i dyshuari mashkull kosovar pasi që i njëjti në kishte depërtuar me forcë duke dëmtuar dritaren e ambulancës së fshatit dhe nga atu kishte vjedh një qante me pajisje mjekësor”, ka njoftuar Policia e Kosovës./21Media

Back to top button