Vjedhje në Brezovicë, arrestohet 21 vjeçari

Policia e Kosovës njofton se ka arrestuar një person i cili dyshohet se ka vjedhur pajisje në teleferikun e Qendrës së Skijimit në Brezovicë.
“Pas një pune intensive hetimore të policëve hetues, grumbullimit të informacioneve në terren, policët kanë arritur që të identifikojnë personin e dyshuar dhe vendin e ndodhjes së tij dhe rreth orës 12:00, të po të njëjtës ditë, kanë arrestuar personin e dyshuar me inicialet V.B (M/K) i moshës 21 vjeçar, i cili dyshohet se ka kryer vjedhje të rëndë të pajisjeve të teleferikut dhe kështu duke shkaktuar edhe dëme të mëdha materiale në infrastrukturën e Qendrës e Skijimit.”, thuhet në njoftim.
Po ashtu bëhet e ditur se I dyshuari është shoqëruar në stacionin policor në Shtërpcë dhe pasi është intervistuar nga policët hetues, me vendim të Prokurorit të Prokurorisë Themelore në Ferizaj është ndaluar për 48 orë, për procedura të mëtejme hetimore./21Media

Back to top button