Vjeshta nis me ndryshime të vogla të motit

1 min read

Institutit Hidrometeorologjik i Kosovës njofton se sot pritet të ketë ndryshime të vogla të motit, duke mundësuar kushte për riga shiu.

Temperaturat minimale parashihen të lëvizin ndërmjet 2-6 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 13-16 gradë Celsius.

Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare nga drejtimi i verilindjes dhe veriperëndimit.

Kushtet biometeorologjike do të jenë relativisht të mira, ndërsa indeksi UV do t’i ketë vlerat mesatare./21Media