Von Cramon: Qytetarët e Kosovës e kanë merituar liberalizimin e vizave prej kohësh

 

Euro-deputetja e Parlamentit Evropian, Viola von Cramon tha se qytetarët e Kosovës e kanë merituar liberalizimin e vizave që një kohe të gjatë.

Përmes një postimi në Twitter ajo u shpreh se negociatat ndërmjet Këshillit të Evropës dhe Parlamentit Evropian si bashkë-ligjvënës do të jenë të shpejta.

“Ne jemi të bindur se negociatat ndërmjet Këshillit të Evropës dhe Parlamentit Evropian si bashkë-ligjvënës do të jenë të shpejta dhe do të çojnë në miratim sa më shpejt të jetë e mundur”, shkroi Viola von Cramon në Twiter./21Media

Artikuj të ngjashëm

Shikoni Gjithashtu
Close
Back to top button
close button