Vritet një gazetare në Kiev

Një gazetare ruse që raportonte nga kryeqyteti ukrainas Kiev është vrarë.
Oksana Baulina po filmonte shkatërrimin pasi trupat ruse bombarduan rrethin Podolsk të Kievit.
Baulina u vra së bashku me një civil, ndërsa dy të tjerë u plagosën, transmeton rtv21.tv.
Baulina ka punuar më parë për Fondacionin Kundër Korrupsionit të Alexei Navalny dhe iu desh të largohej nga Rusia për shkak të punës së saj me aktivistin e burgosur të opozitës./21Media

Back to top button