Vuçiq: Kam frikë nga konflikti, Kurti ëndërron të jetë Zelensky

Presidenti serb Aleksandar Vuçiq ka thënë se është jashtëzakonisht i shqetësuar për situatën aktuale në Kosovë.

“Mendoj se po vjen situata më e vështirë në Kosovë. Diçka që nuk e kemi parë më parë, e gjitha kjo falë veprimeve provokuese dhe sjelljes tmerrësisht të papërgjegjshme të Albin Kurtit”, tha Vuçiq dhe shtoi se ka frikë nga konflikte të mëdha sepse “Kurti ëndërron të jetë Volodymyr Zelenskiy dhe serbët nuk mund ta tolerojnë më këtë.”, tha ai

Ai tha se sonte ka marrë lajme nga zyrtarët evropianë se janë të shqetësuar për ngjarjet e mundshme nesër sepse serbët me siguri do të protestojnë./21Media

Back to top button