VV-LDK nuk merren vesh për presidentin

Në pritje të marrëveshjes

As sot nuk do të ketë takim midis kryetarit të Vetëvendosjes, Albin Kurtit dhe atij të LDK-së, Isa Mustafa. Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa, sërish ka kërkuar nga Vetëvendosje që posti i presidentit t’i takoj LDK-së, por nuk ka treguar se kush do të jetë kandidat për president nga kjo parti,  kërkesë kjo e  kryetarit të Vetëvendosjes, Albin Kurti. Politologu, Ramush Tahiri, vlerëson se vendi mund të futet në krizë institucionale./21Media

Back to top button