West Ham bie dakord për marrëveshjen me Scamacca-n

West Ham ka rënë dakord për marrëveshje prej 30.5 milionë funtesh me Sassuolo për Gianluca Scamacca-n.
Sulmuesi i Italisë, 23 vjeç, do të bëhet nënshkrimi i katërt i West Ham-it këtë verë, me kushte personale ende për tu pajtuar.
Trajneri i Hammers, David Moyes ka kaluar sezonin e ngushtë duke u përpjekur të forcojë opsionet e tij për sulm dhe ka qenë në bisedime me Armando Brojën e Chelseas.
Scamacca ka qenë golashënuesi i dytë më i mirë italian në Serie A sezonin e kaluar me 16 gola në 36 ndeshje, shkruan BBC./21Media

Back to top button