WhatsApp do të ndalojë se punuari në këta telefona nga 31 dhjetori

WhatsApp është bërë aplikacioni më i përdorur i mesazheve të çastit në botë dhe kjo është arsyeja pse ata vazhdimisht lëshojnë përditësime për të përmirësuar përdoruesit.

Siç dihet, në këtë aplikacion mund të ndani tekste, imazhe, video dhe madje edhe audio, diçka që e bën atë një mjet thelbësor për sferën profesionale dhe personale.

Në këtë renditje idesh, përditësimet e vazhdueshme po bëhen të pamundshme për pajisjet e ndryshme celulare, pasi ato mund të lënë aplikacionin pa shërbim dhe leje për përditësimin e versionit më të fundit.

Megjithatë, WhatsApp njoftoi në orët e fundit se telefonat celularë që kanë sistemin operativ Android 4.1 ose versionet e mëparshme nuk do të mund ta përdorin aplikacionin nga 31 dhjetori.

Këto janë:
Samsung Galaxy Trend Lite, Samsung Galaxy Ace 2, Samsung Galaxy s3 Mini
Samsung Galaxy Trend II, Mbulesa 2 e Samsung Galaxy X., LG Optimus L3 II Dual
LG Optimus L5 II, LG Optimus F5, LG Optimus L3 II, LG Optimus L7II, LG Optimus L5 Dual, LG Optimus L7 Dual, LG Optimus F3, LG Optimus F3Q, LG Optimus L2 II, LG Optimus L4 II, LG Optimus F6, LG Enact, LG Lucid 2, LG Optimus F7, Huawei Ascend Mate, Huawei Ascend G740, Huawei Ascend D2, Manzana, iPhone 6S, iPhone SE, iPhone 6SPlus, Sony Xperia M, Lenovo A820, ZTE V956 – UMI X2, ZTE Grand S Flex, ZTE GrandMemo, Faea F1THL W8, Wiko Cink Five, Winko Darknight, Archos 53 Platinum./21Media

Artikuj të ngjashëm

Shikoni Gjithashtu
Close
Back to top button
close button