Wiese: Më shumë presion ndaj Serbisë

Kreu i grupit parlamentar të SPD-së, Dirk Wiese bëri thirrje sot për më shumë presion ndaj Serbisë në luftën kundër migracionit të paligjshëm.

Si një kandidate për anëtarësim në Bashkimin Evropian, Serbia nuk mund të marrë pjesë në destabilizimin e supozuar, shpjegoi Wiese.

Sot në Gjermani filluan takimet në kuadër të Samitin e Berlinit për Ballkanin Perëndimor.

Në këtë ngjarje, në kuadër të së cilës pritet të nënshkruhen tri marrëveshje, po merr pjesë edhe kryeministri, Albin Kurti, presidentja e Komisionit Evropian Viola von der Leyen dhe presidenti i Këshillit Evropain. Charles Michel./21Media

Artikuj të ngjashëm

Back to top button
close button