Zhbllokohet rezultati në derbin mes Interit dhe Romës

Ende pa kaluar minuta e 3’ e lojës dhe është zhbllokuar rezultati në stadiumin “Giuseppe Meazza” ku nikoqirët tani gjejnë vetën në epërsi.
Kampioni italian Inter ka arritur të kalojë në epërsi në ndeshjen kundër Romës, e vlefshme kjo për çerekfinalen e Kupës së Italisë.
Përmes një asistimi të Ivan Perisic në minutën e 2’ të ndeshjes, sulmuesi Edin Dzeko e konkretizon këtë harkim me gol, kështu duke dërguar “Nerazzurët” në epërsi prej 1:0.
Rezultati momental mes Interit dhe Romës është 1:0 në favor të kampionit italian.

Back to top button