Zjarr te Muzeu Etnologjik në Prishtinë, digjen disa kabllo elektrike

Një shtyllë elektrike është përfshirë nga zjarri në Prishtinë, afër Muzeut Etnologjik.

Këtë për rtv21.tv e ka konfirmuar Malë Gashi nga Brigada e Zjarrfikësve në Prishtinë.

“Po Ka pasur zjarr ne kabllo te rrymes dhe oret e rrymes qe kane qenë te vendosura ne shtyllë elektrike”, ka thënë ai./21Media

 

Back to top button