Zogaj: Po hapet një kapitull i ri i rikthimit të luftës së ftohtë

1 min read

 

Profesori universitar, Agim Zogaj, në emisionin “Click” të RTV21, ka thënë se po hapet një kapitull i ri i ballafaqimit midis Perëndimit dhe Lindjes(SHBA-Rusi).

“Një kapitull i ri i luftës së ftohtë, i rikthimit të luftës së ftohtë me modelime të reja”, ka thënë Zogaj.

Ai tutje ka thënë se përkrah Rusisë në këtë luftë të ftohtë është edhe Kina, dhe ndonjë aleatë tjetër i Rusisë./21Media