Zvicër 3 – 1 Turqi, Shaqiri vlerësohet me notë shumë të lartë edhe Xhaka poashtu

1 min read

 

Grani Xhaka dhe Xherdan Shaqiri ishin dy lojtarët më meritorë që Zvira arkëtoi tri pikë të reja dhe vendimtare ndaj Turqisë për të mbajtur gjallë shpresat për kualifikim në fazën e eliminimit direkt të Kampionatin Evropian.

Shaqiri kontribuoi me dy gola shumë të bukur kurse Xhaka ishte shumë i përfshirë në lojë dhe madje edhe e goditi shtyllën.

Pas ndeshjes, sulmuesi i Liverpoolit u vlerësua me notën e lartë 8.6 kurse mesfushori i Arsenalit me 7.9.

Këto ishin notat e të gjithë lojtarëve pas kësaj ndeshjeje: