​Zyrtare: Napoli transferon Spinazzolan dhe mban Di Lorenzon

Napoli e ka konfirmuar transferimin e Leonardo Spinazzolas dhe këmbëngul se Giovanni Di Lorenzo do të mbetet kapiteni i tyre “për shumë vite”.

Napoli i Antonio Contes po merr formë pasi Partenopei sapo ka konfirmuar transferimin e parë të merkatos së verës.

Napoli konfirmoi nënshkrimin e Spinazzolas si lojtar të lirë.

Raportime të shumta thonë se ish-mbrojtësi i Romës ka nënshkruar një kontratë dyvjeçare në “Stadio Maradona”.

Në një deklaratë të veçantë të publikuar në faqen zyrtare “X”, Napoli tha se kapiteni i tyre, Di Lorenzo, do të mbetet në klub edhe përtej verës.

“Napoli lexoi në media të caktuara se ata ende duhet të pastrojnë ajrin me Di Lorenzo”, tha Napoli në një deklaratë.

“Mesa duket, media të tilla janë të keqinformuara sepse ‘sqarimi’ pozitiv mes klubit dhe kapitenit ka ndodhur tashmë disa javë më parë. Është e qartë, pra, se Di Lorenzo do të vazhdojë të jetë kapiten i Napolit për shumë vite”, shkruante më tej në komunikatën e Di Lorenzos.

Back to top button