Apostolova flet rreth taksës dhe masës së resciprocitetit

Apostolova flet rreth taksës dhe masës së resciprocitetit

Tarifa 100% ndaj mallrave serbe duhet të hiqet. Kështu tha në emisionin “Argument Plus” në RTV21, Shefja e Zyrës së BE-së në Kosovë, Nataliya Apostolova.

Kurse, sa i përket masës së reciprocitetit me Serbinë të paralajmëruar nga kryeministri Albin Kurti, Apostolova tha se ende nuk e ka të qartë./21Media