Albumi titullohet “The Lion King: The Gift”

Albumi titullohet “The Lion King: The Gift”

Këngëtarja e njohur dhe shumë e përfolur amerikane, Beyonce ka publikuar albumin më të ri.

Albumi titullohet “The Lion King: The Gift”, emri i të cilit është inspiruar nga versioni më i ri i filmit nga Disney, “The Lion King: The Gift”.

Albumi u publikua sot dhe përmban bashkëpunim me artistë të njohur si: Jay Z, Blue Ivy Carter, Kendrick Lamar, Pharrel, Major Lazer e shumë të tjerë, përcjell rtv21.tv.

Albumi përmban gjithsej 27 këngë, ku në mesin të cilave është edhe kënga “Spirit”, e cila është lansuar e shoqëruar me videoklip më 17 korrik. Kënga është publikuar në kanalin zyrtar të Beyonces në Youtube dhe deri më tani numëron mbi 15 milionë klikime./21Media