Kurti: Qeveria jonë s’ka mendim antiserb, Serbia është kundër Kosovës

1 min read

Në seancën e sotme të jashtëzakonshme, kryeminstri, Albin Kurti tha se Qeveria e Kosovës nuk është kundër serbëve të Kosovës.

Kjo deklaratë e Kurtit erdhi pas deputeti i Listës Serbe, Igor Simic gjatë fjalimit të tij theksoi se kjo Qeveri është kundër serbëve.

Madje, lista Srpska u largua nga salla.


”Në grupet e krimit dhe korrupsionit i gjen se paku dy etni. Qeveria jonë s’ka mendim antiserb. Serbia është kundër Kosovës”, ka thënë Kurti.