Mot i ndryshueshëm

Mot i ndryshueshëm

Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bën me dije se moti për ditën e sotme në Shqipëri parashikohet i kthjellët dhe me vranësira shtresore.

Era do të fryjë me drejtim juglindje-lindje 1-8 m/sek. Valëzimi në dete parashikohet i forcës 1-2 me lartësi vale deri në 0.8 metër.

Temperaturat parashikohen:

Shkodër 2/12 re diell

Kukës -2/8 re diell

Lezhë 4/13 re diell

Dibër -4/6 re diell

Durrës 3/15 re diell

Tiranë 2/14 re diell

Elbasan 1/15 re diell

Berat 0/17 re diell

Vlorë 4/14 diell

Korçë -3/4 re diell

Gjirokastër -1/13 diell

Sarandë 5/18 diell.