Temperatura maksimale do të arrijë deri në 35 gradë

Temperatura maksimale do të arrijë deri në 35 gradë

Gjatë ditës së sotme, moti në Shqipëri parashikohet të jetë i kthjellët, me vranësira kalimtare gjatë orëve të mesditës dhe atyre të pasdites, kryesisht në zonat kodrinore dhe ato malore.

Era do të jetë me drejtim Verilindje-Veriperëndim 1-15m/s. Deti i forcës 4 me lartësi vale 2.2 metër.

Temperaturat parashikohen të jenë në vendet malore 14 deri në 32 gradë Celsius, në vendet e ulëta 16-35 gradë ndërsa, në vendet bregdetare 19 deri në 33 gradë Celsius.