Gjykata Supreme liroi Lushtakun

Gjykata Supreme liroi Lushtakun

Deputetja, Ganimete Musliu, nëpërmjet një postimi në llogarinë e saj në Facebook ka uruar Sami Lushtaku për lirimin nga të gjitha akuzat.

“Urime Kryetar! Edhe njëherë dëshmuat që lufta e UÇK-së ishte luftë çlirimtare dhe e drejtë”, ka shkruar Musliu.

Ndryshe, Gjykata Supreme liroi sot Lushtakun nga të gjithat akuzat për krime lufte për të cilat ishte dënuar./21Media