Parashikimi i motit

1 min read

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës njofton se sot so të mbajë mot i ndryshueshëm, me vranësira dhe reshje shiu.

Sipas IHMK-së temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 10-15 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 16-22 gradë Celsius.

Do të fryjë erë e lehtë nga drejtimi i veriperëndimit dhe verilindjes me shpejtësi./21Media