Temperaturat maksimale deri në 17 gradë

Temperaturat maksimale deri në 17 gradë

Sot në Shqipëri do të mbizotërojë një mot me alternime kthjellimesh dhe vranësirash, por që mundësitë për reshje shiu janë të pakta.

Temperaturat do të pësojnë një rënie të lehtë ku do variojnë: në zonat malore nga 1 gradë deri në 8 gradë Celsius, në zonat e ulëta nga 7 në 15  gradë Celsius dhe në zonat bregdetare nga 12 në 17 gradë Celsius.

Era do të fryej në drejtim Veriperëndimor me forcë valëzimi deri në 2-3 ballë.