Pas tërmetit në Turqi, reagon Thaçi

Pas tërmetit në Turqi, reagon Thaçi

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka thënë se Kosova është e gatshme të dërgojë ndihmë operative në Turqi, pas tërmetit që ka goditur këtë vend.

Duke shprehur dhimbjen për të vdekurit dhe të lënduarit nga tërmeti, Thaçi përmes një postim në Tëitter tha se Kosova qëndron pranë Qeverisë turke në këto momente, përcjell portali rtv21.tv

Raportohet se 14 persona dhe dhjetëra janë lënduar nga tërmeti që ka goditur sonte Turqinë Lindore./21Media