1 mijë e 977 qytetarë të dënuar për mosrespektim të masave

1 min read

1 mijë e 977 persona janë dënuar nga Policia e kosovës për mosrespektim të masave antiCovid vetëm dje.

Policia njofton se gjatë të hënës janë shqiptuar edhe 1,379 tiketa trafiku.

Gjatë kësaj periudhe janë arrestuar  35 persona, 13 janë dërguar në mbajtje dhe 9 në vuajte të dënimit.

Në raportin e Policisë bëhet e ditur se dje kanë ndodhur  nëntë aksidente me të lënduar, 39 me dëme materile dhe për fat asnjë me fatalitet./21Media