Ministri Zemaj paralajmëron ashpërsim të masave shkaku i rritjes së infektimeve

Ministri Zemaj paralajmëron ashpërsim të masave shkaku i rritjes së infektimeve

10 të vdekur dhe 224 raste të reja me Covid-19, është bilanci i këtij virusi gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë. Marrë parasyshë numrin e lartë të rasteve të infektimeve, ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj, paralajmëroi ashpërsim të masave, kjo pasi që sic tha dje dhe pardje janë përballur me realitet jo të mirë, ku gastronomia përkundër rekomandimeve, nuk ka respektuar asnjërën nga to./21Media