11 të vdekur 347 raste të reja me Covid-19 në Maqedoninë e Veriut

1 min read

Notice: Trying to get property 'post_excerpt' of non-object in /home/rtv21new/public_html/wp-content/themes/newsphere-pro/inc/hooks/hook-single-header.php on line 65

 

Nga Ministria e Shëndetësisë, informojnë se gjatë 24 orëve të fundit në Maqedoninë e Veriut nga 2013 testime të realizuara, 347 pacientë kanë rezultuar pozitivë me virusin korona në

Shkup-179, Kumanovë-24, Tetovë-14, Prilep-5, Gostivar-8, Shtip-13, Manastir-1, Veles-11, Ohër-18, Strumicë-7, Kavadarc-13, Strugë-4, Koçan- 8, Kërçovë-4, Sveti Nikollë-2, Gjevgjeli-1, Dibër-4, Resnjë-1, Kriva Pallankë-3, Berovë-4, Dellçevë-10, Probishtip-5, Vinicë-1, Bogdanc-3, Krushevë- 1, Demir Kapi-2 dhe Pehçevë-1.

Instituti i Shëndetit Publik në 24 orët e fundit ka regjistruar 378 pacientë të shëruar nga korona virusi.

Shkup-270, Kumanovë-13, Tetovë-11, Prilep-15, Gostivar-4, Shtip-5, Manastir-3, Veles-6, Strumicë-9, Kavadarc-8, Strugë-1, Koçan-4, Kërçovë- 5, Sveti Nikollë-2, Gjevgjeli-2, Negotinë-4, Resnjë-3, Kriva Pallankë-4, Radovish-3, Berovë-2, Bogdanc-1, Kratovë-1, Krushevë-1, dhe Pehçevë-1.

Ndërsa 11 pacientë nuk kanë mundur të fitojnë betejën me Covid-19./TV21