11 persona që ishin të prekur me Covid-19 vdiqën gjatë 24 orëve të fundit në Maqedoninë e Veriut, ndërsa u konfirmuan edhe 305 raste të reja.

Rastet e reja:  Shkup – 153, Kavadarc – 30, Kumanovë – 22, Prilep – 21, Tetovë – 18, Negotinë – 14, Ohër – 11, Gostivar – 6, Gjevgjeli – 6, Strugë – 5, Shtip – 4, Manastir – 4, Resnjë – 3, Veles – 2, Dellçevë – 2, Strumicë -1 , Kërçovë -1, Bogdanc – 1dhe Demir Kapi – 1.

Instituti i Shëndetit Publik gjatë 24 orëve të fundit regjistroi edhe 167 pacientë të shëruar nga Covid-19, shkruan TV21./21Media