13 të vdekur nga zajrri që shpërtheu në një klub nate

1 min read

Të paktën 13 persona u vdiqën dhe 41 të tjerë u lënduan pas një zjarri që përfshiu një klub nate në provincën Chonburi në Tajlandën juglindore.

Zjarri shpërtheu në orën 1:00 me orën lokale të së premtes në pikën e natës Mountain B në rrethin Sattahip, njoftoi policia.

Pamjet që qarkulluan në internet treguan njerëz që iknin nga klubi duke bërtitur.

Ekipet e shpëtimit thonë se materialet e ndezshme në mure mund të kenë përkeqësuar flakët.

Vendi në Chonburi, një provincë që ndodhet 150 km në jug të Bangkokut, ishte një kompleks njëkatësh me përmasa 4,800 metra katrorë.

Zjarrfikësit luftuan për më shumë se dy orë për të vënë nën kontroll zjarrin, thanë raportet lokale.

Trupat e të vdekurve, katër prej të cilëve ishin gra dhe nëntë burra, u gjetën kryesisht pranë hyrjes dhe në banjo. Të tjerë u gjetën pranë kabinës së DJ-ve.

Të gjitha viktimat deri më tani besohet të jenë shtetas tajlandez. Shkaku i saktë i zjarrit ende nuk dihet./21Media